Pohádky na míru

Tvořím dobrodružné, zábavné a poučné pohádky, v nichž se vaše dítě pozná nejen při čtení příběhu, ale i v ilustracích. Součástí každé pohádky je navíc hravý „4D“ prvek, který pohádku propojuje s realitou a dá vašemu dítěti prožít pohádku skutečně na vlastní kůži. Tento unikátní koncept poskytne vašemu dítěti natolik silný zážitek, že vám po přečtení pohádku pravděpodobně převypráví v první osobě!

Co je to personalizovaná pohádka?

Pohádka na míru neboli personalizovaná pohádka je příběh, jehož hlavním hrdinou je konkrétní, žijící postava (například vaše dcera nebo syn) a který zahrnuje prvky, které tato postava zná ze skutečného života.

Vytvoření pohádky se neobejde bez vaší spolupráci (poskytnutí údajů, jako je jméno dítěte a pár maličkostí z jeho života, a k vytvoření ilustrací navíc fotografie), uvidíte ale, že tato snaha navíc bude stát za to: až se vaše dítko v příběhu pozná, srdce se mu naplní vzrušením a živým pocitem, jako by jako by příběh skutečně prožilo.

A co teprve až pod polštářem (nebo tam, kam vás nasměrují instrukce přiložené ke knize) objeví drobnou věcičku, která ho o opravdovosti jeho nedávného dobrodružství přesvědčí? Celý život pak už bude věřit na zázraky a dobře vědět, že každý sen se může stát skutečností.

V současné době připravuji paletu příběhů, z níž budete moci pohodlně vybírat podle zájmů a oblíbených motivů vašeho dítěte. Máte-li o pohádku zájem už teď, napište mi na tichaveron@gmail.com, pokusíme se společně najít cestu!


Maecenas lorem. Vestibulum erat nulla, ullamcorper nec, rutrum non, nonummy ac, erat. Quisque porta. Nullam eget nisl. Fusce nibh. Nunc auctor.

Knihy a ostatní

Teena aneb Skutečný průvodce pro holky

Rajská odysea

Městečko k nakousnutí

Sny zakleté v růžích

Víš, co udělat, když máš v hlavě zmatek a v životě se cítíš jako na houpačce? Založit si deník! Přesně to udělala třináctiletá hrdinka této neobyčejné knihy. Teena je vcelku normální osmačka, která ráda fotí, píše, tráví čas s kamarádkami, závodně plave a řeší stejné věci jako asi všechny holky v jejím věku - vztahy, vzhled, měnící se nálady nebo make-up. Knížka má napůl podobu deníkového příběhu a napůl praktického, s lehkostí psaného průvodce. Vznikla v říjnu 2020 ve spolupráci s vizážistkou a stylistkou Petrou Šestákovou. Více na www.teena.cz.

Vtipná, sedmidílná rozhlasová pohádka o partičce rajčat, která nechtěla skončit v kečupu. Pohádka byla napsaná v roce 2015 pro rozhlasový pořad Hajaja. Budeš-li mít štěstí, sem tam ji v Hajajovi můžeš zaslechnout!

Naučný příběh o tom, jak se v noci po jednom městečku rozline magická, nafialovělá mlha, která způsobí, že všechno, kam oko dohlédne, včetně domů, silnic a stromů, je jedlé. Pohádka byla napsaná v roce 2014 pro rozhlasový pořad Hajaja v rámci cyklu o vesmírném čaroději, který na svět nedopatřením seslal mlhu, dočasně otevírající brány do světa fantazie a kouzel.

Filozoficky laděná pohádka o překonávání strachů, plnění snů a síle lidské mysli. Ústřední postavou je moudrá, "hlídací" babička, která na své zahradě pěstuje omamně vonící růže, o nichž mnozí věří, že jsou kouzelné. Od jara 2020 si můžete občas k těmto růžím sami přivonět v rozhlasovém pořadu Hajaja.